pozinkovaná oceľ
Pozinkovaná oceľ DX54D+Z je vysoko kvalitná žiarovo pozinkovaná oceľ- podľa normy EN 10346. DX54D je trieda pozinkovanej ocele definovaná ako „Kvalita hlbokého ťahania“.
Je navrhnutý pre vynikajúcu tvarovateľnosť, čo mu umožňuje prejsť náročnejšími procesmi hlbokého ťahania. Jeho schopnosti sú navrhnuté na vytváranie zložitých, jednodielnych{1}}dielov, kde by jednoduché ťahané-kvalitné ocele zlyhali. +Z označuje žiarový-zinkový povlak, ktorý poskytuje spoľahlivú ochranu proti korózii. V dôsledku toho je DX54D+Z preferovaným materiálom na výrobu zložitých dielov, ako sú komponenty automobilových karosérií a zložité kryty zariadení.

Špecifikácie
| stupňa | DX51D+Z | Certifikát | IATF 16949: 2016, ISO 45001, ISO 9001, ISO 14001 |
| Štandardné | GB/T, EN, JIS, ASTM | Technika | Valcované za studena |
| Hrúbka (mm) | 0,15 – 6,00 (povinné) | Povrch | nula, malá, pravidelná, veľká flitra |
| Šírka (mm) | 10-1500 (Poskytovať službu rezania) | MOQ | 0,5 tony |
| ID cievky (mm) | 508/610 | Dodacia lehota | 2-4 týždne (vyjednávať) |
| Výrobné obdobie | 2-4 týždne (vyjednávať) | Balíček | Štandardný balík, luxusný balík, exportný balík |
Chemické zloženie a fyzikálne vlastnosti každej triedy sú nasledovné. myPrísne dodržiavanie požiadaviek zákazníkapre tolerancie hrúbky a šírky. nášplne na domácej{0} výrobnej linkezaisťuje stálu stabilitu materiálu za každých okolností.
| stupňa | C(%) | Si (%) | Mn (%) | P(%) | S(%) | Ti (%) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| DX51D+Z | Menšie alebo rovné 0,18 | Menšie alebo rovné 0,5 | Menšie alebo rovné 1,2 | Menšie alebo rovné 0,12 | Menšie alebo rovné 0,045 | Menšie alebo rovné 0,3 |
| DX52D+Z | Menšie alebo rovné 0,12 | Menšie alebo rovné 0,5 | Menšie alebo rovné 0,6 | Menšie alebo rovné 0,1 | Menšie alebo rovné 0,045 | Menšie alebo rovné 0,3 |
| DX53D+Z | Menšie alebo rovné 0,12 | Menšie alebo rovné 0,5 | Menšie alebo rovné 0,6 | Menšie alebo rovné 0,1 | Menšie alebo rovné 0,045 | Menšie alebo rovné 0,3 |
| DX54D+Z | Menšie alebo rovné 0,12 | Menšie alebo rovné 0,5 | Menšie alebo rovné 0,6 | Menšie alebo rovné 0,1 | Menšie alebo rovné 0,045 | Menšie alebo rovné 0,3 |
| DX56D+Z | Menšie alebo rovné 0,12 | Menšie alebo rovné 0,5 | Menšie alebo rovné 0,6 | Menšie alebo rovné 0,1 | Menšie alebo rovné 0,045 | Menšie alebo rovné 0,3 |
| stupňa | Pevnosť v ťahu (N/mm²) | Medza klzu (N/mm²) | Predĺženie (%) | Tvrdosť (Hv0,5) |
|---|---|---|---|---|
| DX51D | Žiadna požiadavka | 270 – 500 | Väčšie alebo rovné 22 | 100-125 |
| DX52D | 140 – 300 | 260 – 420 | Väčšie alebo rovné 26 | 105-130 |
| DX53D | 140 – 260 | 260 – 380 | Väčšie alebo rovné 30 | 115-140 |
| DX54D | 120 – 220 | 260 – 350 | Väčšie alebo rovné 36 | 140-165 |
| DX56D | 120 – 180 | 260 – 330 | Väčšie alebo rovné 39 | 140-165 |
Na základe vynikajúceho výkonu pri hlbokom ťahaní, spoľahlivej odolnosti proti korózii a schopnosti vytvárať zložité diely je DX54D+Z široko používaný v nasledujúcich aplikáciách:
- automobilový priemysel: Vnútorné dverové panely, podlahové panely, podbehy rezervných kolies, stredne zložité konštrukčné prvky.
- Domáce spotrebiče a priemyselné: Vnútorné vane práčok, hlboko{0}}ťahané kuchynské drezy, kryty motorov, bezšvíkové diely nádob.
- Komponenty motora a strojov: Nádrže na motorový olej, hlboko{0}}ťahané kryty strojov, zložité kryty zariadení.
Ak máte požiadavky na výkon vášho produktu, ale nie ste si istýnajvhodnejší stupeňalebo chcete vedieťviac informáciío konkrétnej triede, prosím, neváhajte nás kontaktovať.
|
Štandardné |
stupňa |
C |
Si |
Mn |
P |
S |
Ti |
|
Formovanie za studena Čínsky štandard |
DX51D+Z |
0.12 |
0.50 |
0.60 |
0.100 |
0.045 |
0.30 |
|
DX52D+Z |
0.12 |
0.50 |
0.60 |
0.100 |
0.045 |
0.30 |
|
|
DX53D+Z |
0.12 |
0.50 |
0.60 |
0.100 |
0.045 |
0.30 |
|
|
DX54D+Z |
0.12 |
0.50 |
0.60 |
0.100 |
0.045 |
0.30 |
|
|
DX56D+Z |
0.12 |
0.50 |
0.60 |
0.100 |
0.045 |
0.30 |
|
|
DX57D+Z |
0.12 |
0.50 |
0.60 |
0.100 |
0.045 |
0.30 |
|
|
Formovanie za studena Japonský štandard |
SGCC |
0.15 |
0.50 |
0.80 |
0.050 |
0.030 |
0.025 |
|
SGCD1 |
0.12 |
0.50 |
0.60 |
0.040 |
0.030 |
0.025 |
|
|
SGCD3 |
0.08 |
0.50 |
0.45 |
0.030 |
0.030 |
0.025 |
|
|
SGCD4 |
0.06 |
0.50 |
0.45 |
0.030 |
0.030 |
0.025 |
|
|
Pre štruktúru Japonský štandard |
SGC340 |
0.25 |
0.50 |
1.70 |
0.200 |
0.035 |
0.025 |
|
SGC400 |
0.25 |
0.50 |
1.70 |
0.200 |
0.035 |
0.150 |
|
|
SGC490 |
0.30 |
0.50 |
2.00 |
0.200 |
0.035 |
0.025 |
|
|
SGC510 |
0.30 |
0.50 |
2.50 |
0.200 |
0.035 |
0.025 |
|
|
Pre štruktúru Štandard AISI |
S220GD+Z |
0.20 |
0.60 |
0.70 |
0.100 |
0.045 |
0.025 |
|
S250GD+Z |
0.20 |
0.60 |
0.70 |
0.100 |
0.045 |
0.025 |
|
|
S280GD+Z |
0.20 |
0.60 |
0.70 |
0.100 |
0.045 |
0.025 |
|
|
S320GD+Z |
0.20 |
0.60 |
0.70 |
0.100 |
0.045 |
0.025 |
|
|
S350GD+Z |
0.20 |
0.60 |
0.70 |
0.100 |
0.045 |
0.150 |
|
|
S550GD+Z |
0.20 |
0.60 |
0.70 |
0.100 |
0.045 |
0.150 |
Často kladené otázky (FAQ)
Otázka: Aké sú hlavné aplikácie pozinkovaných oceľových plechov?
Odpoveď: Pozinkované oceľové plechy sú široko používané v stavebníctve, automobilovej výrobe, poľnohospodárskych zariadeniach a domácich spotrebičoch, ako sú práčky a chladničky, vďaka ich vynikajúcej odolnosti proti korózii a trvanlivosti.
Otázka: Ako sa vyrába žiarovo{0}}galvanizovaná oceľ?
Odpoveď: Žiarovo{0}}pozinkovaná oceľ sa vyrába ponorením ocele do kúpeľa roztaveného zinku, čím sa vytvorí galvanizovaná vrstva, ktorá poskytuje vynikajúcu odolnosť proti korózii. Tento proces zabezpečuje pevné spojenie medzi zinkovým povlakom a oceľovým podkladom.
Otázka: Aké sú výhody použitia pozinkovanej oceľovej cievky v stavebníctve?
Odpoveď: Pozinkované oceľové zvitky ponúkajú vynikajúcu odolnosť proti korózii, trvanlivosť a nízke nároky na údržbu, vďaka čomu sú ideálne pre stavebné aplikácie. Sú tiež všestranné a dajú sa ľahko tvarovať do rôznych tvarov.
Otázka: Ako sa líši-vopred lakovaná pozinkovaná oceľ od bežnej pozinkovanej ocele?
Odpoveď: Pred-lakovaná galvanizovaná oceľ je potiahnutá vrstvou farby pre dodatočnú ochranu a estetiku. Tento typ oceľového plechu s povrchovou úpravou poskytuje vynikajúcu odolnosť proti korózii a atraktívny povrch, vďaka čomu je vhodný na viditeľné aplikácie.

